Network

Ağ ve İletişim Çözümleri

LAN/WAN Altyapı Çözümleri

küçük işletmelerden orta ve büyük işletme ve organizasyonlara kadar uzanan geniş bir yelpazede, tüm yerel ve geniş alan ağlarının tasarımı, geliştirilmesi ve desteği konusunda 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir.

İyi tasarlanmış ve güvenli bir şekilde yönetilebilen yerel ağlar (LAN) ve bunların uzak noktalara kesintisiz bağlantısının (WAN) oluşturulması, kurumsal yapılarda verimli operasyonların oluşturulması için son derece kritik bir öneme sahiptir. Benzer ağların oluşturulması konusunda, dünyanın konusunda lider üretici firmalarının ürünlerini tercih etmektedir. 

Bahsi geçen ağlar, firma özelinde müşteri ihtiyaçları ve de müşterilerinin iş alanları dinamiklerine göre şekillendirildikten sonra tasarlanmakta ve geliştirilmektedir. Bu bağlamda, özellikle kritik üretim sahaları gibi son kullanıcı cihazlarında kesintisiz iletişimin önemli olduğu ortamlarda, yedekli altyapıların konumlandırılması için gerekli saha keşfi ve tasarım işlemleri son derece titiz bir çalışma sonucunda uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. (Bilgisayarlar, yazıcılar, sunucular, Güvenlik kamera sistemleri, otomasyon vb.)

Uygulama ve başlıca ürün ailemizi sıralamak gerekirse;

• Ethernet Switching: Veri merkezleri, omurga, kenar ve şube çözümleri için Yerel Ağ (LAN) Anahtarları
• Unified Branch: Şubelerle güvenli bir şekilde VPN bağlantı yapabilmek için geliştirilmiş “Router” ailesi
• Wireless Networking: Düşük maliyetli ve ölçeklenirilebilir kablosuz ağ sistemleri
• Unified Management: Veri ve ses ağlarında merkezi yönetim

WLAN Altyapı Çözümleri

Günümüzde özellikle iletişim dünyasında çoğalan son kullanıcı ihtiyaçları, beraberinde yüksek teknoloji barındıran ve her ortamda hızlı ve esnek bağlantı sağlayabilen ortam gereksinimlerini ortaya çıkarmaktadır. Kablosuz alan ağı çözümleri sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde yerel ağınızın kapsam alanı genişletilebilir, bu sayede bünyenizde çalışan mobil kullanıcılarınıza anında hızlı ve güvenilir bir ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

Kablosuz ağ kullanımı, tüm cihazlarınızın aynı ortamda hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlamasının yanı sıra, kablolama maliyetlerine yansıtacağı ciddi düşüşlerle, kolay ölçeklenebilir yapıda olmasından dolayı çoğunlukla tercih edilen bir teknoloji haline dönüşmüştür.

İyi tasarlanmış ve güvenli bir şekilde yönetilebilen yerel ağlar (LAN) üzerinde çalışan kesintisiz kablosuz bağlantı alanları (WLAN) oluşturulması, kurumsal yapılarda verimli operasyonların oluşturulması için son derece kritik bir öneme sahiptir. benzer ağların oluşturulması konusunda, dünyanın konusunda lider üretici firmalarının ürünlerini tercih etmektedir. 

Projelendirme aşamasında temel anlamda aşağıdaki uygulamalar kullanılmaktadır

  • BYOD (Bring Your Own Device) uygulamaları
  • Kullanıcı ve cihaz bazlı güvenlik protokolleri
  • Loglama ve misafir arayüzleri (Hot-spot)
  • Kablolu ağlar ile  bağlantı protokolleri

Fiziksel Altyapı / Bağlantı

Yerel Ağ Kablolama

Yukarıda sıraladığımız her türlü aktif cihaz topolojilerine uygun olarak uçtan uca, yüksek hız ve kalitede yapısal kablo çekim ve sonlandırma işlemleri yapmaktayız. Bu alanda yine alanında lider firmalarla çalışmaktayız. 

Uzman ekiplerimiz kablolama ve iletişim altyapısı alanında kurulum hizmetinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Temel anlamda sunduğumuz hizmetler;

• Ağ Teknolojileri
• Network Sistemleri
• Video Kablolama
• Patch Panel Kurulumu
• Data Port Kurulumu
• Kabin Montaj
• Telekomünikasyon Sistemleri Planlama ve Dizayn
• Fiber Optik kablolama
• Bakım Hizmetleri

Ağ Güvenliği ve Yönetimi Çözümleri

Ağ Güvenliği (NAC)

Güvenlik dokusunu geliştirerek bir çözüm için görünürlük, kontrol ve otomatik yanıt ile ağa bağlanan her şeyin kontrolünü sağlar. IoT tehditlerine karşı koruma sağlar, kontrolü üçüncü taraf cihazlara da genişletir ve geniş bir alana yayılmış ağ olaylarını  otomatize şekilde düzenler.

Ağa Bağlanmış Tüm Cihazların ve Kullanıcıların Görünürlüğü
ağınızdaki içeriği doğru bir şekilde belirlemek için birden fazla bilgi ve davranış kaynağı kullanarak ağınızdaki tanımlanmamış cihazların bile ayrıntılı bir şekilde profillenmesini sağlar.


Ağ Denetimini Third-Party Ürünlere Genişletme
switchler ve kablosuz ürünler üzerinde mikro bölümleme politikalarını uygular ve yapılandırmaları değiştirir. Heterojen ortamlarda Güvenlik Dokusunun erişimini genişletir.


Otomatik Yanıtlama
Ağınızdaki olaylara yayılmadan önce tehdit içerecek şekilde tepki verir. hedeflenen davranış gözlendiğinde yapılandırma değişikliklerini anında tetikleyebilen geniş ve özelleştirilebilir bir otomasyon ilkeleri seti sunar.

Sızma Testi yapılır.

Güvenlik Duvarı.

Online Teklif Formu

Ortalama yanıt süresi 2-4 saat

İletişim Bilgileri
Sizi arayabileceğimiz zaman aralığını seçin